Home >> Jauns darbs bija kļūda? Zināt, kad to sauc iziet Robert pusi finanšu un grāmatvedības

Jauns darbs bija kļūda? Zināt, kad to sauc iziet Robert pusi finanšu un grāmatvedības

Thursday, January 5th, 2017 | vista67 | Uncategorized

Ja jūsu mērķis ir sasniegt vadošo vietu, jūs atpazīt uzstājīgie izglītība ir milzīgs faktors, veidojot savu karjeru. Iznomājot solījums par apmācību iespējām varētu veikt vai pārtraukumu darba piedāvājumu, kā rezultātā, ka sniedz skaidru ceļu uz montāžas kontroles kvalifikācija. Ja šīs iespējas nav vismaz sešu mēnešu zīmi pie horizonta, konsultējieties ar savu darba devēju. Uzdevums var būt tik vienkāršs kā kāds pārpratums vai plānošanas jautājums.

Tomēr, ja jūs sazvanīt reakcija ir briesmīga vai zem gaidāmo, tas varētu būt laiks pārvērtēt savu stāvokli. . Ir divu nedēļu laikā pietiekami ilgi, lai iegūtu justies par jauno finanšu un grāmatvedības darbu? Noteikti ne. Tomēr midyear zīmi, jūs sākāt zinu daudz savus kolēģus un daudz labāku izpratni par to, kā darbojas biroja funkciju. Šīs jaunās zināšanas var būt acs sākumā, ja biroja runāt un attieksmi par kolēģiem vai kontroli veic atturēt nirt. Līdz tam laikam, kad jūs pamanījāt, cik zemu biroja morāle ir uzturas izdevīgi sev patiešām ir uzdevums.

Pat tad, ja jūsu kolēģu negatīvu novērtējumu arī atbalstīja, indīgas darba atmosfēra ir kaitīgs jums un jūsu karjeru. Varbūt darbs tika nolīgts, lai darīt pirms dažiem mēnešiem nav, kā šķiet, esi gaidīts tagad darīt darbu. Tas ir iespējams, ka departamenta vajadzībām pielāgoti visi pēkšņi ticamu iemeslu. Vai tas ir iespējams, jaunu pakalpojumu sniedzējs nav pilnībā atklāts pret jums. Ja jūsu pienākumi darbā ir vienkārši lielāka vai izmainīt jūsu algas nav, uzstāt uz precīzi pārskatītās darba aprakstu, lai jūs varētu pārskatīt savu algu saskaņā ar jaunajiem nodokļiem.

Ja tas nedarbojas, tas var būt laiks, lai medītu zaļākas ganības. Atcerieties, ka vienmēr lēciena darbu neveic aizspriedumiem to vienreiz izdarīja. Vidusmēra ASV darbinieks tagad strādā tikai 4.

6 gadu darbu pirms izbraukšanas. Vai tas ir sakarā ar zemu morāli, lielāku stresu vai citiem iemesliem, atmest darbu, kas padara jūs bēdīgs ir veselīgāki nekā uzturas tīri būvniecības pieteikumi CV. Lai gan tas var būt rosinoša, lai noteiktu, vai pieņemot jaunu darbu bija kļūda, precīzi novērtēt savu stāvokli var palīdzēt nākt klajā ar skaidrību. Ja izvēlaties atstāt, justies labi par savu lēmumu un kick sākt savu darba meklēšana ar sevis nodrošināšanu.