Home >> Kā prioritāti projektiem ja jūsu mati ir uz uguns Robert Half radošā grupa jau

Kā prioritāti projektiem ja jūsu mati ir uz uguns Robert Half radošā grupa jau

Thursday, February 16th, 2017 | vista67 | Uncategorized

Zinot to, kā noteikt prioritāti iniciatīvas nav tik sarežģīta, kā daži būtu jūs kādreiz pieņemt par patiesību ar. Daudzpakāpju struktūru nāk pa labi uz leju, lai šo vienu pamatus jautājumu: kādi ir jākonstruē tā, lai novietotu jūsu asociācija pret sasniegumu bāzes mērķi? Pakāpes jautājums, atbildot uz šo jautājumu ir atkarīga no neatkarīgi no tā, ja jūsu komanda ambīcijas saskaņot ar savu darba devēju visaptverošajiem mērķiem. Ja tās nav, nav nekāds brīnums, jums šķiet, ka jūsu mati ir vienmēr par ugunsgrēku. Šeit ir dažas idejas par to, kā pārstrādāt savu departamentu ambīcijas uz paceltiem atkārtojumu aģentūras mērķi: kāpēc? Nu, varbūt svarīgi nozares koncepciju līderis vai congressperson ir uzaicināts.

Kurš vienmēr nav nozīmes. Punkts ir, ka tas ir hobijs, lai ļaudīm, kas ir visvairāk pazīstama jūsu asociācija. Ja šāda veida projektu izlecošo hits jūsu rakstāmgalda, atbrīvotu talantīgākajiem ziedotājs kalendārā. Ir viņai vai viņam darīt darbu un klauvēt no parka- un ātri. Tas ir, kur atvieglot ikdienas uzdevumu statusa sanāksmēs un kam īsteno ideālu darbplūsmas vadības sistēma būs pieejami ērts.

No šī līmeņa, daudzi no kopējās ik dienu saņem veikts darbs. Tier 2 projektiem parasti ir vieglāk paredzēt, jo viņi acīmredzot spinoff norīkojumus no Tier 1 iniciatīvām. Piemēram, varbūt jūsu tops worker paredzēts sacerējums stends tirdzniecības un pārdošanas komandas pieprasa bukletu izkārt pie parādīt. Pat tad, ja pieprasījuma pops up, negaidīti, lielākā daļa klientu vērsta dalībnieki var gaidāt vēlēšanās piedalās normālu konferencēs ar iekšējiem klientiem un lūdzot pareizas izziņas procesu, lai pasargātos no uzdevumiem, kas varētu kļūt par raktuvju ugunsgrēki. Piemēram, apspriežot kaut ko līdzīgu tirdzniecības sacerējums kabīnē uzdevumu es varētu jautāt: izdevumu laiku pareizi onboarding jaunu izīrē garantijas to vienmērīgu pāreju uz komandas. Ikviena cilvēka lomu paskaidrot viņiem un to, kā savu darbu un pūles palīdzēs pūļa.

Tas nodrošina junioru līmeņa locekļiem labak izjustu kā tās fit un liela daļa filiāles piepildījumu. Pārbaudot ar viņiem katru dienu, runāt par precēm, kuras to darīt saraksts ir galvenie steidzami. Tip, viņi justos vairāk ieinteresētu, un ar laiku, jo drošāks un pilnvarotas aktīvi risināt uzdevumus.